Починаємо зберігання соняшника Гранстар

Починаємо зберігання соняшника Гранстар

Процес зберігання зерна розпочинається вже з моменту збирання врожаю. До моменту доставки на тік зерно зберігається в кузовах вантажівок. Для надійного тривалого зберігання зернових культур в спеціально відведених сховищах важливо здійснити повний цикл обробки урожаю: очищення, сушіння тощо. Для збереження посівних характеристик насіння слід систематично слідкувати за його температурою, вологістю, забарвленням, запахом, рівнем зараженості хворобами, ушкодженнями шкідниками тощо. Знайти де купити соняшник Гранстар – половина справи. Варто також розуміти, як зберігати зерно.

Отримати гарний врожай можливо виключно з гарного насіння. З цієї причини варто слідкувати за параметрами зібраного зерна та його належним рівнем зберігання. Недостатньо якісно очищене чи висушене зерно не має змоги належним чином зберігатися.

Термін зберігання насіння соняшника Гранстар може бути різним

Вологість повітря та температура є основними атрибутами, на які слід звертати увагу при улаштуванні зберігання насіння. Відносна вологість повітря в зерносховищі не повинна перевищувати 50%. Зернова культура значно краще зберігається у разі дотримання оптимальної вологості повітря. Часом трапляється, що зерно збирають у період підвищеної вологості, що дає насінню критичний ступінь вологості. При надмірно високому рівні вологості зерна зростає ступінь ризику розвитку шкідливих комах та хвороб.

Слідкування за станом зерна є базовою важливою умовою забезпечення його оптимальної сухості та неушкодженості. В перші тижня зберігання потрібно щодня міряти температуру зерна на глибині не менше 30 см в середній частині. В зимовий період заміри слід проводити щотижнево всього один раз. Вологість слід вимірювати кожного місяця. Відповідно дослідження цих характеристик можливе із застосуванням відповідних пристроїв.

Зерно під насіння потрібно зберігати за наступними елементарними правилами:

  • Всі різні сорти зберігаються в окремих місцях.
  • Сховище для зерна з підвищеним рівнем вологості рекомендується розміщувати якомога ближче до обладнання для сушіння.
  • Всі варіанти упаковки для зберігання зерна не повинні мати дефектів.
  • Важливо забезпечити максимальну сухість місця, де буде розміщуватися зерно на зберігання.
  • Для захисту від гризунів стіни повинні бути без наявності щілин і отворів, а на вікнах повинні встановлюватися грати, щоб захистити приміщення від птахів.
  • Все насіння повинно бути відсортовано та розміщено в окремі місця сховища.
  • Будь-яке продумане зерносховище повинне мати на озброєнні вологоміри, термометри, тару, ваги та незмінно цінні засоби протипожежної безпеки. Слід завжди утримувати максимальну чистоту в межах зерносховища. Від цього залежить майже весь успіх задачі.

Інформація взята з сайту: https://growex.market/products/pid-granstar